Menu

Mimoškolské aktivity

Súťaže


2018/2019


Na 7. ročníku  súťaže TOP cukrár 2019 v Liptovskom Mikuláši sa 3. 4. 2019 zúčastnili aj naše žiačky odboru cukrár, v kategórii príprava torty.

Weronika Anna LewickaNikola Gálová zhotovili tortu ku Dňu Zeme s názvom Neha v krídlach.

Získali medailu v striebornom pásme a boli ocenené vecnými cenami. Blahoželáme!


28. marca sa v Bratislave konal XVI. ročník Celoštátnej súťaže v darčekovom balení  s medzinárodnou účasťou.

Súťaže sa zúčastnila Darina Kuricová z I. C triedy odboru predavač a umiestnila v striebornom pásme.


Dňa 8. 2. 2019 sa zúčastnili žiačky odboru kozmetik, kaderník a vlasová kozmetika  Interbeauty Trophy 2019. 

Naše žiačky sa zúčastnili aj súťaže v účesovej tvorbe a v dekoratívnej kozmetike.

Nikola Ballonová, žiačka III. I triedy, v kategórii žiak líčila na tému VYUŽI POTENCIÁL ČERVENEJ a umiestnila sa na druhom mieste.
Aneta Budošová, žiačka I. P triedy, v kategórii dospelí súťažila na tému SÚŤAŽNÝ MÓDNY VEČERNÝ ÚČES a umiestnila sa na treťom mieste.


25. 01. 2019 sa  zúčastnili barmanskej súťaže Master CUP 2019 na veľtrhu DANUBIUS GASTRO žiaciI. A triedy hotelová akadémia Klaudia Galuščáková a Simon Buček.  Súťažiaci pripravovali 4 porcie ľubovoľných miešaných nápojov  ľubovoľnou technikou prípravy s povinnou ingredienciou Nestville whisky v časovom limite 6 minút.

Kaudia Galuščáková namiešala nápoj Gun-shot, ktorý podávala so záhryzom zo sušenej šunky a syra. Simon Buček  pripravoval nápoj Old west spirit, ktorý podával s cigarou.


Ďalší ročník súťaže SLOVAK BARISTA CUP junior 2019. Medzinárodná výstava Danubius Gastro Incheba Bratislava sa stala príležitosťou pre našu žiačku Eriku Játiovú z  III. A triedy odboru hotelová akadémia.

Žiačka sa predstavila v dvoch disciplínach - nastavenie mlynčeka a príprava dvakrát espresso, dvakrát cappuccino a dvakrát voľný nápoj, ktorého základom muselo byť espresso.  V týchto disciplínach sa prezentovalo 36 súťažiacich z rôznych škôl na Slovensku.


Slovenský zväz kuchárov a cukrárov v spolupráci s partnermi a sponzorskými organizáciami pod záštitou Vojta  ARTZA – prezidenta SZKC usporiadal dňa 25.1.2019 súťaž Poézia na tanieri počas výstavy DANUBIUS GASTRO 2019 v Bratislave. SZKC zabezpečil  odbornú porotu, ktorej predsedom bola Mgr. Jozefína Záukolcová. 

Na tejto súťaži sa zúčastnili aj žiaci z odboru cukrár v súťažnej kategórii cukrár junior, v zvláštnej cukrárskej kategórii CUKRÁRSKA ARTISTIKA. Súťaže sa zúčastnili žiačky III.C triedy  Weronika Anna Lewická a Natália Jopčíková, pod vedením MOV Mgr. Jany Pištekovej a MOV Mgr. Viery Hýllovej pripravili čokoládovú  skulptúru s názvom Čaro lesa.

Žiačky sa umiestnili v striebornom pásme a boli ocenené striebornou medailou.


Slovenský zväz kuchárov a cukrárov a Štátny inštitút odborného vzdelávania pod záštitou MINISTERSTVA ŠKOLSTVA, VEDY, VÝSKUMU A ŠPORTU SLOVENSKEJ REPUBLIKY organizovali FINÁLE Gastro Junior Skills Slovakia.

METRO CUP – KUCHÁR 24. januára 2019 na Medzinárodnom veľtrhu gastronómie Danubius Gastro 2019 v Inchebe.

Súťaže sa zúčastnil aj  žiak III.D triedy učebného odboru kuchár Peter Balala, ktorý sa pripravuje v systéme duálneho vzdelávania vo Wellness hoteli Diplomat Rajecké Teplice.

Peter Balala získal 3. miesto v súťaži Gastro Junior Skills Slovakia v Bratislave a postup do výberu na EURO SKILLS. Súťaž  sa bude konať v rakúskom meste Graz v budúcom školskom roku.


Dňa 08. 11. 2018 sa  v Event house v Žiline konal VII. ročník Žilinskej gastronomickej jesene. Tejto súťaže sa zúčastnil  žiak III.D triedy učebného odboru kuchár Peter Balala, ktorý sa pripravuje v systéme duálneho vzdelávania vo Wellness hoteli Diplomat Rajecké Teplice a žiačka III.A triedy odboru hotelová akadémia Monika Krenželová.

Peter Balala získal 1. miesto a zároveň aj ocenenie absolútny víťaz.


Dňa 8. 11. 2018 sa žiaci odboru cukrár zúčastnili na súťaži  ŽILINSKÁ GASTRONOMICKÁ JESEŇ 2018, ktorú usporiadal Žilinský klub kuchárov a cukrárov.

Súťaže sa zúčastnili žiaci Matúš Hulák z III. C triedy a Petra Michalinova z I. C triedy a pripravili 3 rôzne tanierové dezerty v súťažnej kategórii junior C/2. Žiaci sa vo  svojej kategórii  umiestnili v zlatom pásme ako druhíZískali zlatú medailu, víťaznú trofej a vecné dary.


 

Dňa 11. 10. 2018 sa žiačky odboru cukrár zúčastnili 9. ročníka SÚŤAŽE O NAJKRAJŠIU TORTU SLOVENSKA v Púchove, ktorú usporiadal Klub cukrárov Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov pod záštitou SOŠOaS v Púchove.

Súťaže sa zúčastnili žiačky Weronika Anna Lewická z III.C triedy a Katarína Poláčková z II.P triedy.

Weronika Anna Lewická pripravila detskú tortu, ktorá bola ocenená zlatou medailou v zlatom pásme ako tretia najlepšia. 

Katarína Poláčková získala za svoju tortu v striebornom pásme striebornú medailu.


Dňa 5. 10. 2018 sa žiačky III. K a I. P triedy zúčastnili súťaže Zlaté nožnice v Bratislave. 

Našu školu reprezentovali  žiačky III.K. triedy  Pavlína Válková  s modelkou Anetou Ursíkovou a Aneta Budošová z I.P triedy s modelkou Kristínou Ganišinovou, ktoré sa umiestnili na peknom 3. mieste.

Žiačky súťažili na tému Komerčná nevesta v   časovom limite 60 minút  v kategórii  žiak a 40 minút v kategórii dospelí. Hodnotil sa celkový vzhľad modelky (účes, líčenie, oblečenie k danej téme).


2017-2018


22. 3. 2018 sa žiaci odboru cukrár zúčastnili šiesteho ročníka súťaže

TOP cukrár 2018 v Liptovskom Mikuláši. Súťažili v dvoch kategóriách: príprava torty a cukrárska artistika.

 

Veronika Jurkovičová a Valéria Kullová pripravili tortu na veľkonočnú príležitosť pod názvom Tradície Veľkej noci.

Zhotovili veľkonočného zajačika s veľkonočným maľovaným vajíčkom.

Dielo bolo ocenené v zlatom pásme zlatou medailou ako tretie najlepšie.

 

Do súťažnej kategórie cukrárska artistika sa zapojili Marika Malá a Weronika Anna Lewická s názvom exponátu Sviatok jari.

Žiačky pripravili veľkonočný veniec, za ktorý boli ocenené v zlatom pásme zlatou medailou.

 

Mgr. Jana Pišteková, Bc. Mária Tulcová, Mgr. Viera Hýllová


13. 02. 2018 sa žiačky III. K a IV. I  triedy zúčastnili súťaže „ŠKOLA, UKÁŽ  SA!“ v odbore kaderník a kozmetik. Súťaž sa konala v Spojenej škole Ružomberok.

Žiačka IV. I triedy Lucia Cyprichová, ktorej modelkou bola Lenka Švancárová, súťažila v odbore kozmetik  na tému „KLEOPATRA“ , umiestnila sa na 1. mieste.

Žiačka III.K triedy Aneta Budošová, ktorej modelkou bola Kristína Ganišinová, súťažila na tému „TRÓJSKA HELENA“ v odbore kaderník, umiestnila sa na 2. mieste.


6. 01. 2018 sa konala v Bratislave súťaž pod názvom POÉZIA V GASTRONÓMII.

V kategórii C/5  CUKRÁRSKA  ARTISTIKA  junior súťažili žiačky Marika Malá z III. C a Weronika Anna Lewická z II. C učebného odboru cukrár v príprave čokoládovej skulptúry.

Súťažný exponát bol vytvorený z temperovanej a plastickej čokolády, dopĺňaný modelovacou hmotou a  maľbou potravinárskymi farbami.

Žiačky získali 2. miesto, striebornú medailu, diplom a malú pozornosť.    

Odborná porota hodnotila originalitu, nápaditosť, precíznosť, používanie moderných prvkov, viacerých technológií zdobenia, módne trendy, vhodné farebné doladenie, jednotlivé detaily, celkový dojem, čistotu prevedenia, prezentáciu a korešpondenciu s názvom.

Dievčatám k úspechu blahoželáme a prajeme naďalej veľa tvorivých nápadov!


V rámci výstavy Danubius Gastro v Bratislave sa v súťažnej kategórii Poézia v gastronómii prezentovali žiaci učebného odboru kuchár Šimon Srniček z II. D triedy a Michal Tomčala z  I. D triedy.

Naši budúci kuchári pripravovali studenú misu pre 8 osôb, ktorá obsahovala nasledujúce pokrmy: Hovädzí roštenec v smotanovo-tymianovom obale, terinku z kuraťa v karotkovom obale, bravčovú panenku v kelovo-vínovom obale, pečenú tekvicu s blanšírovanou cuketou a bylinkovou polentou,  pošírovanú carambolu s kápiovo-karfiolovým pyré, vínové pečivo s brokolicovo-reďkovkovým pyré, paprikovo-vínový dip a whisky omáčku. V súťažnej kategórii získali žiaci 3. miesto - bronzovú medailu.  Srdečne blahoželáme!


V dňoch od 25. 01. 2018  do 28. 01. 2018 sa konala výstava-veľtrh gastrotechniky Danubius Gastro v Bratislave. Počas výstavy sa organizujú aj rôzne súťaže pre seniorov a juniorov v odboroch kuchár, cukrár, barista, barman.  Žiaci majú možnosť vidieť nové gastronomické zariadenia, vystavované súťažné výrobky pekárov, cukrárov, kuchárov a degustovať rôzne nové mäsové, pekárenské  a cukrárske výrobky.

Súťaž vo varení naživo DANUBIUS GASTRO CUP 2018 v odbore kuchár junior sa konala 25. 01. 2018 a zúčastnili sa jej žiaci Kristína Špiláková z III. A triedy a Peter Balala z  I. D triedy. Pripravovali v časovom limite 45 minút predjedlo: Hlivové ragú so zemiakovým rostom a kozím syrom doplnené espumou z údeného cesnaku; hlavné jedlo: Kuracie prsia supremme sous vide s mangovou omáčkou ladenou zázvorom s batatovým fondantom, špenátom, kuskusom a paprikovým brunoise a dezert: Čokoláda plnená kokosovým mascarpone  zdobená omáčkou z lesného ovocia. Súťažilo 15 dvojčlenných družstiev z celého Slovenska. Naši žiaci Kristína Špiláková a Peter Balala si vybojovali striebornú medailu. Všetci súťažiaci predviedli vysokú mieru zručnosti, nápaditosti,  profesionality a nových trendov v gastronómii. 


30.11.2017 sa uskutočnila súťaž Skills Slovakia, Súťaž o zlaté nožnice, Ukáž čo vieš, krorej sa zúčastnila žiačka III.K triedy  Aneta Budošová učebného odboru kaderník, modelkou bola Kristína Ganišinová z III. K triedy učebného odboru kaderník.

Žiačka Aneta Budošová súťažila na tému Komerčný svadobný účes v časovom limite 50 minút, kde sa umiestnila na 2.mieste.


22.11.2017 sa konal 6. ročník súťaže  "Žilinská gastronomická jeseň" v Žiline. V kategórií junior súťažilo 15 žiakov z rôznych SOŠ Slovenska. Žiaci pripravovali teplé pokrmy na dve porcie, v ktorých hlavnú ingredienciu tvoril kapor. Našu školu prezentoval Juraj Kristek, žiak IV.H triedy študijného odboru kuchár, ktorý sa umiestnil v striebornom pásme so svojim pokrmom - Kapor na víne s tekvicovo - limetkovým pyré, hráškovou espumou ladenou mätou a chilli a s citrónovým  kaviárom.

Taktiež sme sa zapojili   do súťaže TOP ŠKOLA SLOVENSKA. Súťažili 4 teamy. Pripravovali slávnostnú studenú misu pre 8 osôb s ukážkovým tanierom a 2 druhmi  omáčok. Náš junior team tvorili žiaci Juraj Kristek zo IV.H triedy, Peter Balala a Šimon  Srníček z II.D triedy, ktorí získali nádherné II. miesto.

 


1. miesto, zlatá medaila, ocenenie divákov i ocenenie ABSOLÚTNY VÍŤAZ  - to všetko patrí Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Čadci!

 Veronika Jurkovičová, žiačka 3. ročníka uč. odboru cukrár, pripravila v súťažnej kategórii K/2 junior víťaznú tortu s názvom Symfónia – poďakovanie umelcovi prof. Štefanovi Nosáľovi.

Úspešnými sa stali i ďalšie dve žiačky.

Striebornú medailu v súťažnej kategórii K/3 – zvláštna kategória – netradičné torty priniesla žiačka 3. ročníka uč. odboru cukrár Marika Malá. Zhotovila nádhernú tortu s názvom Jurský park – detská torta.

Bronzovú medailu získala žiačka 2. ročníka uč. odboru cukrár Alžbeta Hričovcová, ktorá vytvorila drip svadobnú tortu v súťažnej kategórii K/4 -  špeciálna kategória - torty drip, nahé, raw.

Uvedené cukrárske aktivity sa prezentovali 12. 10. 2017 v súťaži „O najkrajšiu tortu Slovenska“, ktorá sa konala v Púchove.


2016-2017


Súkromná spojená škola EDUCO v Námestove usporiadala 25. a 26.apríla 2017  súťaž z oblasti gastronómie pre žiakov zo Slovenska a Poľska. Žiaci našej školy prezentovali svoje zručnosti v týchto kategóriach:

KuchárKristína Špiláková z II.A triedy hotelová akadémia  pripravovala teplý pokrm s témou Jar na tanieri. Kristínka získala 1. miesto a zároveň aj ocenenie absolútny víťaz. Súťažilo 9 súťažiacich a žiačku na súťaž pripravovali majsterky odbornej výchovy (MOV) Bc. Terézia Babuliaková  a Mgr. Jaroslava Čičková. Peter Balala z I.D triedy, ktorý sa pripravuje v systéme  duálneho vzdelávania vo Wellness hoteli Diplomat Rajecké Teplice, sa umiestnil v zlatom pásme v príprave studenej misy.

Čašník, servírkaKatarína Drahniaková zo IV.B triedy hotelová akadémia pripravila  slávnostnú tabuľu s témou Svadobná. Katka sa umiestnila v zlatom pásme. Súťažilo 8 súťažiacich a žiačku na súťaž pripravili MOV  Mgr. Emília Boháčiková a Bc. Darina Markuliaková. Veronika Pražencová z III.G triedy učebný odbor pripravila šalát ako hlavné jedlo. Súťažilo 8 súťažiacich a Veronika sa umiestnila v zlatom pásme. Žiačku na súťaž pripravila MOV Janka Poláčková.

Barman – Alžbeta Urbánková zo IV.B triedy hotelová akadémia pripravovala 4 porcie short drink a smoothie. Súťažilo 17 barmanov a Betka sa umiestnila v striebornom pásme. Hl. MOV  Mgr. Emília Boháčiková pripravila žiačku na súťaž.

Somelier– súťažilo 10 žiakov. Jozef Golis z III.A triedy hotelová akadémia dekantoval  červené víno a umiestnil sa v zlatom pásme. Marcel Svancár dekantoval červené víno a umiestnil sa v bronzovom pásme. Žiakov na súťaž pripravila MOV Bc. Zuzana Danková.

Barista Dana Horčičáková z II.A triedy hotelová akadémia súťažila v príprave espresso kávy, cappuccina a voľného nápoja s obsahom kávy. Súťažilo 20 žiakov a Danka získala diplom za účasť. Na súťaž žiačku pripravovali MOV Mgr. Ľubomíra Kubušová a hl. MOV Mgr. Emília Boháčiková.

Sme radi, že naša škola má  žiakov, ktorí sa neboja nielen zapájať do súťaží, ale vedia sa umiestniť aj na vynikajúcich miestach. Veľké ďakujem patrí pani riaditeľke Ing. Ľudmile Verčimákovej, ktorá nám je oporou  v práci a majsterkám odbornej výchovy za odbornú prípravu žiakov.                

Mgr. Emília Boháčiková, hlavná majsterka odbornej výchovy  


PRVE MIESTO v celoslovenskom kole 39. ročníka SOČ 

Banská Bystrica  sa v dňoch 25. – 28. apríla stala dejiskom 39. ročníka  prehliadky prác Stredoškolskej odbornej činnosti. Organizačne sa jej na veľmi vysokej úrovni zhostili SPŠ J. Murgaša a SOŠ Pod Bánošom.Súťaže sa zúčastnila i naša žiačka Katarína Hrošová, ktorá sa na 39. ročníku v odbore 01 Voľný čas umiestnila na  KRÁSNOM  PRVOM MIESTE. Katkinou konzultantkou bola Mgr. Iveta Chilá.


Stredná odborná škola obchodu a služieb v Čadci  úspešná na  krajskom kole SOČ 2017

Katarína Hrošová  s prácou Pomoc v núdzi – naše poslanie postúpila do celoslovenského kola SOČ, ktoré sa uskutoční v Banskej Bystrici dňa 26. - 28. apríla 2017.

Krajske_kolo_SOC_2017.pdf


22. marca 2017 sa žiačky 2. ročníka učebného odboru predavač zúčastnili 14.ročníka

Celoštátnej súťaže v darčekovom balení s medzinárodnou účasťou v Bratislave.

Strednú odbornú školu obchodu a služieb v Čadci reprezentovali žiačky II.C triedy Helena Cenigová a Lucia Kontríková. Súťaž sa konala v Dome kultúry mestskej časti Ružinov a jej mottom bolo: „Tvoríme pre radosť iných“. Zúčastnili sa jej žiaci z trinástich stredných škôl, z toho štyri školy z Českej republiky. Celkovo súťažilo 20 žiakov.

Záverečné vyhodnotenie súťaže bolo rozdelené na zlaté, strieborné a bronzové pásmo. Žiačka Lucia Kontríková sa umiestnila v striebornom pásme na 4. mieste, v celkovom poradí na 7. mieste. Žiačka Helena Cenigová sa umiestnila v bronzovom pásme.


V dňoch 21. a 22. marca 2017 sa v Košiciach konal XI. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže

Cassovia Cup 2017.

Súťažilo 56 žiakov zo Slovenska, Čiech, Estónska a Maďarska. Súťažiaci pripravovali Soft drink – nealkoholický nápoj a Before dinner coctail – aperitívový nápoj v časovom limite do 12 minút. Prípravu nápojov a dekorácie  na nápoje sledovali prísne oči komisárov, ktorými boli skúsení  barmani profesionáli, členovia Slovenskej Barmanskej asociácie.

Okrem prípravy nápojov si žiaci preverili svoje vedomosti v písomnom teste z odborných barmanských vedomostí, tovaroznalectva a zo všeobecného rozhľadu.

Našu školu vynikajúco reprezentovali Alžbeta Urbánková zo IV.B triedy a Beáta Štrbová z II.A triedy, ktorá sa umiestnila v zlatom pásme. Ocenený Soft drink niesol názov Eight berries a bol pripravený z 8 bobúľ hrozna,  5 vetvičiek tymiánu, 3 cl Monin sirup Citrónová tráva, 6 cl hruškového džúsu a 10 cl Matoni hroznová.

Druhý ocenený Before Dinner drink pod názvom Terakota obsahoval 4 cl Riders dry Gin, 2 cl Aperitívo, 1 cl Monin Mint a 1 cl jablkový džús.

Beátke Štrbovej srdečne blahoželáme.

Na súťaž žiačky pripravila hlavná majsterka odbornej výchovy Mgr. Emília Boháčiková.


27. 01.2017 sa žiaci odboru cukrár zúčastnili súťaže

Danubius Gastro - Poézia na tanieri  v Bratislave. Súťažili v kategórii cukrárska artistika junior.

Súťaže sa zúčastnila žiačky druhého ročníka: Veronika Jurkovičová,  so súťažným exponátom pod názvom Včela -  Matka zeme

Žiačka 3. ročníka Katarína Poláčková a žiačka 1. ročníka Alžbeta Hričovcová, so súťažným exponátom Pýcha Kysúc - Slovenský orloj v Starej Bystrici.

Katarína Poláčková a Alžbeta Hričovcová sa umiestnili v zlatom pásme, získali zlaté medaile

Veronika Jurkovičová  sa umiestnila v striebornom pásme, získala striebornú medailu.

Názov exponátu:     Pýcha Kysúc - Kysucký orloj

Na výrobu použité: medové cesto, SMARTFLEX VELVET, BIO potravinárske farby, špiritus, šindeľ je pripravený z plastickej čokolády, spájaný Pipinggelom.


V dňoch od 26. 01. 2017  do 29. 01. 2017 sa konala výstava Danubius Gastro v Bratislave, ktorá poriadala aj rôzne súťaže. Žiaci mali možnosť vidieť novinky gastro techniky,  degustovať rôzne nové výrobky, vidieť  vystavované súťažné výrobky cukrárov, kuchárov a mohli povzbudzovať súťažiacich na rôznych súťažiach.

Súťaže  3. MASTER CUP 2017 sa zúčastnili žiaci našej školy – Samuel Grochal z V.A triedyzískal bronzové pásmo Alžbeta Urbánková  zo IV.B triedy – získala strieborné pásmo. Súťažiaci pripravovali digestívový drink.

Súťaže  Slovak Barista Cup 2017 sa zúčastnila žiačka Dana Horčičáková z II.A triedy.

Súťažiaci pripravovali esspreso kávu, cappucino kávu a ľubovoľný drink s použitím kávy.


24. 11. 2016 sa konala súťaž v Žiline  „TOP CUKRÁR 2016“

Súťažilo sa v 4. kategóriách.

Súťaže sa zúčastnila žiačka tretieho ročníka odbor cukrár Katarína Poláčková

Súťažná  kategória : C/3 CUKRÁRSKA  ARTISTIKA  Junior

 V tejto kategórii žiačka  súťažila v príprave medovníkovej skulptúry.

 Názov práce: Človek s nekonečnou láskou.

Súťažný exponát bol vytvorený z medového cesta, maľba potravinárskymi farbami  a liehom bola na modelovacej hmote, tvoriacej portrét matky Terezy.

Okolie portrétu dotvárala vitráž z bielkovej glazúry, tónovanej v súlade s portrétom.

Súťažný exponát  bol vysoko hodnotený. Žiačka v súťažnej kategórii získala 1. miesto, zlatú medailu, víťazný  pohár, diplom a upomienkové predmety.

Táto práca získala i prestížne ocenenie absolútny víťaz TOP CUKRÁR 2016


24. 11. 2016 sa  v Event house v Žiline konal 5. ročník Žilinskej gastronomickej jesene.

Tejto súťaže sa zúčastnili aj  žiaci  IV. H triedy študijného odboru kuchár Helena Durčáková Dominik Huba.

Žiaci súťažili v kategórii Teplá kuchyňa na tému Jeseň na tanieri. Jedlá boli pripravované s použitím gaštana jedlého.

V kategórii Junior súťažilo 15 žiakov. Helena Durčáková pripravovala jedlo Bravčová panenka v jesennom šate a Dominik Huba pripravoval Kačacie prsia na gaštanovom pyré so šípkovou omáčkou. Každý žiak mal pripraviť dve porcie rovnakého jedla v časovom limite do 40 minút.

Za prítomnosti odbornej profesionálnej poroty naši žiaci úspešne zvládli aj túto úlohu, za čo získali dve pekné 3. miesta.

Veríme, že žiakom sa na súťaži páčilo, získali nové odborné skúsenosti a do budúcnosti im prajeme veľa úspechov a tvorivých nápadov.

Žiakov do súťaže pripravili  Bc. Terézia Babuliaková a Mgr. Helena Kožáková.


10. 11. 2016 sa  žiačka  učebného odboru kaderník zapojila do súťaže zručnosti žiakov pod názvom:

Súťaž o zlaté nožnice „Ukáž čo vieš“, ktorá bola organizovaná pod záštitou Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. Súťaž sa konala v Inchebe v Bratislave.

Našu školu reprezentovala žiačka II.K triedy- Kristína Nekorancová, modelkou bola Kristína Ganišinová -  žiačka II.K triedy.

Žiačka súťažila na  tému „ Svadobný účes“ v časovom limite 60 minút. Súťažiaci mali vytvoriť výčes z dlhých vlasov.  Kládol sa dôraz na celkové zladenie modelky v podobe líčenia, šiat a doplnkov. Súťaže na danú tému sa zúčastnilo 21 súťažiacich z celého Slovenska.  Napriek veľkej konkurencii sa podarilo  našej súťažiacej umiestniť na krásnom 3. mieste. Na tomto úspechu sa podieľala aj žiačka IV.I Erika Špiláková, ktorá modelke pripravovala svadobný make – up a taktiež vzájomná spolupráca MOV a žiačok II.K triedy.  Vďaka patrí aj  svadobnému salónu Exclusive  , ktorý nám beplatne zapožičal svadobné šaty .

Žiačka sa pripravovala na súťaž pod odborným vedením MOV Janky Lalíkovej.

Žiačky,  ale aj majsterka získali mnoho cenných skúsenosti, nových nápadov a inšpirácii do ďaľších súťaží , ale aj do bežnej kaderníckej praxe.

Súťažiacej a modelke ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Vypracovala Jana Lalíková


25. 10. 2016 Žilinská radnica ožila moderátorským slovom.

Konal sa tu 39. ročník krajskej súťaže Sárova Banská Bystrica. Kultúrne strediská z Oravy, Liptova, Žiliny, Kysúc a Turca poslali svojich víťazov, aby si zmerali sily na „verbálnom“ i „neverbálnom poli“ a reprezentovali región.

Súťaž otvorila pani Soňa Řeháková – riaditeľka Žilinského kultúrneho strediska a pridal sa aj pán Patrik Groma – viceprimátor Žiliny. Predstavili porotu. Predsedom bol Milan Matušinský – pedagóg, dramaturg, redaktor a moderátor, Pavol Kubica – moderátor, režisér, textár a Ján Blahovec – spisovateľ, redaktor, rečník.

Potom už dali priestor mladým moderátorom. Súťažiaci sa popasovali so spravodajským textom, pobavili nás reklamným textom, viedli rozhovor so zaujímavým človekom a nakoniec svoje moderátorské schopnosti predviedli vo vlastnej relácii.

Náš región Kysuce, teda aj školu reprezentovala Kristína Mikolášová z II.A triedy hotelovej akadémie a rozhovor viedla s Adriánou Ramšákovou z II.I triedy pracovník marketingu – cestovný ruch.

Prirodzenosť prejavu, bohatú slovnú zásobu, výbornú intonáciu ocenila aj porota a Kristína dostala Čestné uznanie s postupom do celoslovenského kola, ktoré bude koncom novembra v Banskej Bystrici.

Blahoželáme!

 Mgr. Anna Krkošková


 

14. 10. 2016 v Kultúrnom dome Čadca si naše žiačky Soňa Majchráková, Kristína ŠpilákováKristína Mikolášová z II. A triedy, odbor hotelová akadémia zmerali svoje moderátorské sily s ďalšími 21 stredoškolákmi v súťažnej prehliadke mladých z moderátorov Kysucký mikrofón 2016. Vyhlasovateľom súťaže je každoročne Kysucké kultúrne stredisko v Čadci.

Poslaním prehliadky je objavovanie mladých talentov, kultivovanie verbálneho prejavu, poskytnutie priestoru pre sebarealizáciu a celkový osobnostný rozvoj mladých ľudí.

Kristína Mikolášová obsadila krásne druhé miesto a postupuje do krajského kola. Žiačky Soňa Majchráková, Kristína Špiláková nesklamali a zodpovedne reprezentovali našu školu.

PaedDr. Magdaléna Valková


14. 10. 2016 sa konal 2. ročník kaderníckej a kozmetickej súťaže, ktorú organizovala SOŠ v Námestove. Súťažilo sa v dvoch disciplínach:

Účes – MOULIN ROUGE a dekoratívna kozmetika – SAMBA.

Strednú odbornú školu obchodu a služieb v Čadci zastupovali:

Žiačky 2.ročníka učebného odboru kaderník Kristína Cyprichová, ktorá súťažila v  disciplíne „Účes- MOULIN ROUGE“.  Modelku jej robila spolužiačka Lenka Švancárová.

Žiačky 4. ročníka študijného odboru kozmetička a vizážistka súťažili v disciplíne SAMBA Erika Špiláková a Natália Belešová. V úlohe modeliek sa predstavili žiačky Lucia Cyprichová a Andrea Jarabková. Účes zhotovila Aneta Budošová, žiačka  II.K triedy.

Žiačky pripravovali MOV: Mgr.  Janka Smolková, Bc. Darina Červencová, Jana Lalíková.

Súťaže  sa zúčastnili školy zo žilinského kraja. Žiačky súťažou nadobudli nové zručnosti, skúsenosti a nápady, ktoré využijú vo svojom odbore.


07. 10.  2016 sa žiačky I.K, III.C – učebný odbor kaderník a IV.I – študijný odbor kozmetička a vizážistkam zúčastnili veľtrhu kozmetiky Interbeauty v Bratislave.

Žiačka IV.I,Erika Špiláková, sa zapojila do súťaže Majstrovstvá Slovenskej republiky v make-upe, kategória študent. Za oblasť Stred získala prvé miesto. Finále sa uskutočnilo 8. októbra 2016 a naša žiačka sa umiestnila na krásnom šiestom mieste v rámci celého Slovenska.

Témou tohto roka bol Urban Attitude, trend príchodu zimy do ulíc miest.

Oblečenie k danej téme nám požičal butik TIMIX Čadca, preto mu patrí srdečná vďaka.

Žiačky mohli na veľtrhu vidieť najnovšie trendy v oblasti skrášľovania, množstvo produktov pre starostlivosť o pleť, telo, vlasy a nechty. Okrem kozmetických noviniek mali možnosť spoznať novinky v líčení a v úprave vlasov na jeseň a zimu.

Exkurziu organizovali MOV Mgr.Janka Smolková a MOV Mgr. Mária Trúchla.  Žiačka sa pripravovala pod vedením MOV Mgr.Janky Smolkovej a Michaely Valkovej.


06.10.2016 sa žiaci učebného odboru cukrár zúčastnili súťaže O NAJKRAJŠIU TORTU SLOVENSKA 2016  Púchove.

Súťaže sa zúčastnili žiačky druhého ročníka v kategórii K/2 junior do 21 rokov Veronika Jurkovičová, Martina Žideková a žiačka tretieho ročníka Barbara Šinalová.

Žiačky na súťaž pripravovali MOV:

Bc. Mária Tulcová, Mgr. Jana Pišteková, Mgr. Viera Hýllová.

Novinky

Kontakt

  • Stredná odborná škola obchodu a služieb
    Ul. 17. novembra 2579
    022 01 Čadca

    sekretariat@sosca.sk
  • 00421/41/432 15 90

Fotogaléria