Średnia szkoła zawodowa handlowo-usługowa

Średnia szkoła zawodowa handlowo-usługowa, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w przygotowaniu studentów do pracy w wielu sektorach związanych z handlem i usługami. Polityka szkoły oferuje edukację ogólną, rozszerzoną wiedzę i umiejętności praktyczne, co pozwala naszym absolwentom kontynuować naukę na uniwersytecie lub uzyskać stabilną pracę i odnieść sukces w swojej karierze.

Szkoła stara się jak najbardziej zapewnić swoim studentom aktualną wiedzę i umiejętności w poszczególnych kierunkach studiów. Równocześnie wspiera rozwój osobisty, ogólną wiedzę i umiejętności, doświadczenie i profesjonalizm studentów poprzez urozmaicone zajęcia pozaprogramowe. Podczas studiów szkoła oferuje studentom  szeroki wybór kółek, kursy prowadzące do certyfikatu barmana i baristy, możliwość brania udziału w projektach międzynarodowych, krajowych i międzynarodowych  zawodach  zręcznościowych,  konkursach językowych , a także zagranicze praktyki, a mianowicie na Cyprze, w Francji, Grecji, Niemczech, Włoszech i Szwajcarii, co daje naszym studentom przewagę w ich karierze. Nasze organizacje partnerskie zapewniają  im możliwość rozwijania swojej wiedzy i umiejętności w rzeczywistym środowisku zawodowym, powiększając ich szanse na zatrudnienie po ukończeniu studiów.

Szkoła robi wszystko, by osiągnąć jaknajwyższego poziomu  praktycznego i teoretycznego przygotowania. Jakość i profesjonalizm naszych absolwentów jest mile widziany i rozpoznawany na Słowacji, jak również w wszystkich krajach UE.

Szkoła oferuje następujące kierunki kształcenia:

• 6323 K - hotelarstwo (okres nauki: pięć lat)
  • 6444 K - kelner, kelnerka (okres nauki: cztery lata)
  • 6445 K - gastronomia (okres nauki: cztery lata)
  • 6405 K - marketing i turystyka (okres nauki: cztery lata)
  • 6362 M - technik usługi kosmetycznej (okres nauki: cztery lata)
  • 3656 K - technik budowlanny (okres nauki: cztery lata)

Wszystkie powyższe programy nauczania kończą się egzaminem maturalnym. Absolwenci otrzymują  certyfikat zawodowy z uprawnieniem do  wykonywania swojego zawodu, a także świadectwo maturalne umożliwiające  kontynuowania nauki na uniwersytecie.

• 6456 H - fryzjer (okres nauki: trzy lata)
  • 6460 H - handlowiec (okres nauki: trzy lata)
  • 6444 H - kelner, kelnerka (okres nauki: trzy lata)
  • 6445 H - kucharz (okres nauki: trzy lata)
  • 2962 H - piekarz (okres nauki: trzy lata)
  • 2964 H - cukiernik (okres nauki: trzy lata)
  • 3152 H 02 - krawcowa (okres nauki: trzy lata)

Wszystkie powyższe programy nauczania kończą się egzaminem. Absolwenci otrzymują  certyfikat zawodowy z uprawnieniem do  wykonywania swojego zawodu.

• 6426 L – kosmetykawłosów (okres nauki: dwa lata) - przeznaczony dla certyfikowanej fyzjerki.
  • 3125 L – odzieżownictwo (okres nauki: dwa lata) - przeznaczony dla certyfikowanej krawcowej.
  • 6411 L – zarządzanie w handlu detalicznym/handel wewnętrzny (okres nauki: dwa lata) - przeznaczony dla kwalifikowanych handlowców
  • 6421 L –usługi kateringowe (okres nauki: dwa lata)– przeznaczony dla certyfikowanych kelnerów, kelnerek, kucharzy i cukierników.

Wszystkie powyższe programy nauczania kończą się egzaminem maturalnym. Absolwenci otrzymują   świadectwo maturalne umożliwiające  kontynuowania nauki na uniwersytecie.