Menu

Kontakt

 • Stredná odborná škola obchodu a služieb
  Ul. 17. novembra 2579
  022 01 Čadca

  sekretariat@sosca.sk
 • 00421/41/432 15 90

Nová odborná učebňa pre gastronomické odbory

Menu

       

PartneriPočet návštev: 1465450

Rekvalifikačné kurzy - akreditované vzdelávacie programy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu

Stredná odborná škola obchodu a služieb Čadca poskytuje odborné vzdelávanie a odbornú prípravu v rámci celoživotného vzdelávania.

Rekvalifikačné kurzy sú organizované vo vzdelávacích programoch:
 • gastronómia –  kuchár, čašník, servírka, cukrár
 • osobné služby – kaderník, kozmetik
Doklad o ukončení vzdelávacieho programu: 
OSVEDČENIE s celoštátnou platnosťou.
Dĺžka trvania vzdelávacích programov je 3 až 3,5 mesiacov.

VIAC >>  Akreditovane_vzdelavacie_programy.pdf

 

Novinky

 • 12. 10. 2018 sa žiaci II. H a II. P2 zúčastnili odbornej exkurzie v Žiline v hoteli Holiday Inn a reštaurácii Sushihanil. Pracovníčka marketingového oddelenia hotela Holiday Inn nás previedla ubytovacím úsekom. Žiaci si prezreli vybavenie izieb a wellness, kongresové priestory a príjemné prostredie reštaurácie. Oboznámili sa s prácou na recepcii.

  Kuchárske umenie prípravy sushi nám predviedli v japonskej reštaurácii Sushihanil. Zábavou bol „kurz používania paličiek pri jedle“ a ochutnávka sushi. Žiakov zaujalo štýlové zariadenie priestorov, jedálny lístok v tablete a ponuka jedál a nápojov.

 • Na kardiovaskulárne ochorenia, osteoporózu a negatívny vplyv alkoholu na človeka bola zameraná prednáška v Kysuckej knižnici, ktorú si 17. októbra 2018 vypočuli žiaci I. A, III. A a III. K. Žiaci získali informácie o príčine vzniku spomenutých chorôb, o tom, ako sa prejavujú a koho postihujú vo väčšej miere. Nielen genetické predispozície, ale aj zlý životný štýl a málo pohybu napomáhajú rozvoju týchto chorôb. Ako zhubne pôsobí alkohol na organizmus človeka a jeho psychiku videli v zaujímavo a pútavo spracovanom DVD.

 • 5. 10. 2018 sa konala súťaž v odborných zručnostiach Skills Slovakia, súťaž o zlaté nožnice Ukáž čo vieš 2018 v odbore kaderník a vizážista. Zo SOŠOaS Čadca sa na nej zúčastnili žiačky študijného odboru kozmetik, učebného odboru kaderník a nadstavbového štúdia vlasová kozmetika.

  V odbore kozmetik súťažila žiačka IV.I1 Valéria Hrčková v piatej súťažnej téme GALAKTICKÁ KRÁSKA, GALAXIA. Téma bola motivovaná predstavami o galaktickej kráske pochádzajúcej z vesmíru. V tejto kategórii súperilo 17 žiakov z rôznych stredných škôl z celého Slovenska. Hodnotil sa technologický postup, estetika, kreativita a náročnosť.

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola obchodu a služieb
  Ul. 17. novembra 2579
  022 01 Čadca

  sekretariat@sosca.sk
 • 00421/41/432 15 90

Fotogaléria