Európsky týždeň odborných zručností
Cieľom Európskeho týždňa odborných zručností (5. - 9. november) je poukázať na prínos odborného vzdelávania a prípravy (OVP) pre pracujúcich všetkých vekových kategórií, čo podporuje aj motto kampane „Objavte svoj talent!“ Svojimi aktivitami sa do tejto iniciatívy už po tretíkrát zapája aj Stredná odborná škola obchodu a služieb Čadca.
V druhom ročníku sme v silnej konkurencii 34 škôl z celého Slovenska obsadili vynikajúce 3. miesto.
Hlavným cieľom tohto ročníka je zdieľanie informácií prostredníctvom moderných digitálnych technológií. Práve takáto forma propagácie, získavania informácií a zdieľania skúseností sa stáva čoraz obľúbenejšou nielen medzi mladými ľuďmi. V rámci aktuálnej výzvy škola od októbra do decembra 2018 realizuje sériu zaujímavých podujatí, na ktorých mala možnosť presvedčiť širokú verejnosť o vysokej kvalite odborného vzdelávania poskytovaného žiakom počas štúdia a ich uplatniteľnosti na trhu práce.
Všetky aktivity žiakov, pedagógov, majstrov odborného výcviku a projektového tímu školy budú súčasťou Digitálnej nástenky odborných zručností žiakov Strednej odbornej školy obchodu a služieb Čadca, ktorá bude zverejnená na webovej stránke školy.
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ spojený s Európskym týždňom odborných zručností Strednej odbornej školy obchodu a služieb Čadca v reštaurácii Beskyd
Dňa 12. 12. 2018 sa v priestoroch školy a v školskom stredisku praktického vyučovania Beskyd v Čadci uskutočnil Deň otvorených dverí SOŠ obchodu a služieb Čadca. Podujatie bolo zamerané na propagáciu študijných a učebných odborov, programu Erasmus+, zrealizovaných projektov KA1 v oblasti odborného vzdelávania, prípravy, ako aj v oblasti školského vzdelávania a prebiehajúcej realizácie KA1 Mobilita jednotlivcov v odbornom vzdelávaní a príprave v Kalábrii v Taliansku. V rámci podujatia sme sa venovali i duálnemu vzdelávaniu, rekvalifikačným kurzom v rámci celoživotného vzdelávania, ako aj zahraničnej odbornej praxi. V školskom stredisku praktického vyučovania Beskyd žiaci školy prezentovali cieľovým skupinám jednotlivé študijné a učebné odbory prostredníctvom ukážok tradičných i netradičných jedál, miešaných nápojov, slávnostného stolovania, flambovania, ručnej výroby praliniek, prípravy múčnikov a zdobenie perníkov, darčekového balenia tovarov, účesovej tvorby a líčenia sa žiakmi našej školy. Zároveň sa žiaci ZŠ interaktívne zapájali do praktických zručností jednotlivých remesiel formou peer teaching.