Easmus+, realizácia Šírenie myšlienky programu ERASMUS+ v okrese Čadca ERASMUS+, celoživotné vzdelávanie Čo je Erasmus+ Realizovali sme Erasmus + Realizujeme Realizovali sme

Čo je Erasmus+ ?

Erasmus+ je nový program Európskej únie, ktorý podporuje aktivity v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy mládeže a športu počas programového obdobia v rokoch 2014 - 2020.

Čo program ponúka?

Erasmus+ poskytuje granty pre široké spektrum akcií a aktivít v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu. Program dáva príležitosť študentom, žiakom odbornej prípravy, pedagogickým zamestnancom, pracovníkom s mládežou a dobrovoľníkom stráviť obdobie v zahraničí a zlepšiť tak svoje poznatky, zručnosti a zamestnateľnosť. Program podporuje organizácie, ktoré sa môžu zapájať do projektovej spolupráce a v rámci partnerstiev zdieľať inovácie vo vzdelávaní a odbornej príprave mládeže.