• Projekty Erasmus+

• Easmus+, realizácia

Stredná odborná škola obchodu a služieb realizuje v školskom roku 2018/2019 projekt

KA1 v oblasti odborného vzdelávania a prípravy.

Názov projektu: Kvalita odborného vzdelávania a prípravy mladých gastronómov otvára brány

európskeho trhu práce

Ciele projektu:

• v študijnom  odbore 6323 K hotelová akadémia, 6445 K kuchár – prehĺbiť odborné kompetencie, najmä odborné zručností, získať nové kompetencie z prípravy  špecialít talianskej kuchyne  a špecifík organizácie práce vo výrobnom stredisku talianskych prímorských  hotelov,
            • v  študijnom  odbore 6323 K hotelová akadémia, 6444 K čašník, servírka – prehĺbiť odborné kompetencie, najmä odborné zručností, získať nové kompetencie z formy predaja  špecialít talianskej kuchyne  a špecifík organizácie práce  v obsluhe v talianskych prímorských hoteloch.

Projekt je naplánovaný na uskutočnenie mobility v dvoch turnusoch. Prvý turnus je naplánovaný na mesiace august - september 2018   a druhý turnus  na mesiace jún - júl 2019. Naplánovaná dĺžka trvania mobility jednotlivých turnusov je 30 dní.

Účastníkmi jednotlivých turnusov bude 15 žiakov prvého a druhého  ročníka  študijných odborov hotelová akadémia, kuchár, čašník a servírka, ktorí budú vybraní na základe presných kritérií výberového konania.

Miesto výkonu mobility : Kalábria,  Taliansko

Kriteria_vyberu.pdf

Vybrani_ziaci.pdf

Termín prvej mobility : 16.8 - 16.9.2018

Vycestovali žiaci prvého a  druhého ročníka študijného odboru hotelová akadémia

Prípravná fáza  Erasmus+

Projekt : Kvalita odborného vzdelávania a prípravy mladých gastronómov otvára brány európskeho trhu práce

je vytvorený v partnerstve Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Čadci a hotelovými spoločnosťami IT Hotels Group, Rím  a  Soverato Total Beauty, Soverato, Taliansko. Mobilitný projekt je zameraný na získanie odborných pracovných zručnosti žiakov Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Čadci pri výkone odbornej praxe v zahraničí a overenie ich jazykových schopnosti v praxi. Stáž žiakov sa uskutoční v dvoch termínoch, v mesiacoch august- september a jún -júl . Realizačnej fáze (priamy výkon odbornej praxe žiakov v Kalábrii, Taliansku) predchádzala prípravná fáza. V rámci nej sa uskutočnilo stretnutie riaditeľky školy Ing. Ľudmily Verčimákovej, koordinátorky projektu  Ing. Martiny Sloviakovej  so zástupcami partnerských spoločností. Stretnutie sa konalo v dňoch 9.7.- 12.7.2018 v mestečku Badolato, Taliansko. Cieľom stretnutia bolo prediskutovať otázky týkajúce sa realizácie mobility a s tým spojené organizačné pokyny, ubytovanie, miesto výkonu stáže a iné záležitosti súvisiace s mobilitou. Talianski kolegovia nás previedli svojimi hotelovými strediskami a oboznámili nás  s talianskym  školským vzdelávacím systémom a  navštívili sme strednú odbornú školu zameranú na gastronómiu . Súčasťou programu bolo aj oboznámenie sa s národnou gastronómiou a kultúrnymi pamiatkami regiónu Kalábria, Taliansko.

Ing.  Martina  Sloviaková

koordinátorka  projektu