Školský psychológ

Školská psychologička so zameraním na výchovné poradenstvo: Mgr. Monika Cyprichová

K dispozícií: každý deň od 7:00 do 15:00

Kontakt:  041/432 15 90, cyprichova@sosca.sk

NÁPLŇ PRÁCE ŠKOLSKÉHO PSYCHOLÓGA SO ZAMERANÍM NA VÝCHOVNÉ PORADENSTVO NA SOŠ OaS v Čadci:

• Poskytovanie psychologického poradenstva žiakom a zamestnancom školy individuálne i skupinovo.
  • Príprava a realizácia preventívnych aktivít pre triedne kolektívy v oblasti sociálno-patologických javov.
  • Administrácia a vyhodnotenie orientačnej psychologickej diagnostiky.
  • Konzultačné služby pre žiakov, zamestnancov školy a zákonných zástupcov žiakov.
  • Odborný psychologický servis pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, vedenie dokumentácie žiakov začlenených v bežnej triede SŠ.
  •  Krízová intervencia žiakom v závažných životných situáciách.
  • Navrhovanie výchovných opatrení.
  • Spolupráca s odbornými zamestnancami poradenských a školských zariadení a príprava podkladov k odborným psychologickým a špeciálno-pedagogickým vyšetreniam žiakov.
  • Vedenie evidencie riešených prípadov v rámci individuálnej a skupinovej činnosti.
  • Zachovávanie mlčanlivosti o skutočnostiach zistených pri výkone práce vo verejnom záujme.