• Skills Slovakia – Gastro Junior Piešťany

• Dňa 17. 1. 2023 sa žiačky odboru cukrár zúčastnili súťaže Skills Slovakia – Gastro Junior v  Piešťanoch. Súťažnou úlohou bolo pripraviť 6 porcií moderného múčnika – eclairs. Na upečenie a dekorovanie na tanier mali 120 minút. Súťažný múčnik Malinovo-gaštanový eclairs pripravila žiačka 3. C triedy Valentína Fuňáková a pri príprave jej asistovala žiačka 1.D triedy Vanesa Joneková. V súťaži sa hodnotila originalita, nápaditosť, precíznosť, používanie moderných prvkov, viacerých technológií zdobenia, moderné trendy, vhodné farebné doladenie, jednotlivé detaily, celkový dojem, čistota prevedenia, prezentácia a korešpondencia s názvom. Žiačky boli ocenené diplomom. Hoci nepostúpili do finále v Bratislave, gratulujeme im za vzornú reprezentáciu školy.

Žiačky na súťaž motivovali a pripravovali MOV  Mgr. Jana Pišteková a Dana Dolečková.

• Skills Slovakia Junior Gastro Metro Cup ¬ kuchár

• Dňa 16. januára 2023 sa konalo v Piešťanoch semifinálové kolo súťaže Skills Slovakia Junior Gastro Metro Cup ­ kuchár. Súťažnou úlohou bolo na základe zadania povinnej suroviny srnčí chrbát s kosťou vytvoriť recept a následne presvedčiť odbornú komisiu o svojej zručnosti a kreativite. Súťažný pokrm s názvom Filet zo srnca sous vide, plnená zemiaková kroketa, hubovo-čokoládová omáčka a pomarančový kaviár pripravila žiačka IV. H triedy Beáta Rovňaníková s pomocníkom Matejom Korchaníkom z II. I triedy.

Umiestnila sa v bronzovom pásme na 9. mieste.

Žiakov na súťaž pripravoval MOV p. Viliam Prengel.

• Sladké prekvapenie pre deti z detského domova Horný Kelčov

• Aj v tomto školskom roku sme urobili radosť deťom z Centra pre deti a rodiny Bytča, pracovisko Horný Kelčov. Vianočné koláčiky upiekli deťom prváci a druháci študijného odboru hotelová akadémia a naše učiteľky pod odborným vedením Ing. Eriky Liščákovej.

Mgr. I. Chilá

• Výsledky školského kola olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

• Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa konalo 9. 12. 2022. Pozostávalo z troch častí. Žiaci písali online test v kategórii A a B, svoje jazykové schopnosti preukázali v ďalších dvoch častiach súťaže (tvorba/transformácia textu a rečnícky prejav). Do okresného kola žiaci nepostúpili.​​​​​​​​​​​​​​​​

Víťazom srdečne blahoželáme a zároveň chceme poďakovať všetkým zúčastneným žiakom za ich veľkú snahu.

Mgr. Lenka Kiklošová