• Školenie Schwarzkopf Professional

• Dňa 14. 2. 2022 sa na pracovisku praktického vyučovania kaderník konalo školenie pre žiakov 1. a 3. ročníka odboru kaderník.

Na základe dlhoročnej spolupráce firma Henkel pripravila so značkou Schwarzkopf Professional odborné školenie zamerané na nové techniky farbenia vlasov a dámsky strih.

Školiteľka Rút Balciarová pútavou formou predviedla celú paletu farieb od Igora Royal a Igora Vibrance, spolu so žiakmi predviedli praktické ukážky farbenia a tónovania vlasov.

Školenie obohatilo žiakov a MOV o vedomosti a zručnosti pri farbení a strihaní vlasov.

Mgr. Mária Trúchla

• Erasmus+ KA1 Mobilita pracovníkov v oblasti školského vzdelávania

• Moderná škola vo svete bezpečných digitálnych technológií

17. 01. 2022 – 21. 01. 2022 sa tri pedagogické zamestnankyne, Ing. Sloviaková, Mgr. Kurzyszová a Mgr. Krulikovská, zúčastnili dvoch vzdelávacích Erasmus+ kurzov v rámci projektu Moderná škola vo svete bezpečných digitálnych technológií. Kurzy IKT vo vzdelávaní a Inovatívne prístupy k učeniu boli zamerané na využívanie informačných a komunikačných technológií (IKT) vo vzdelávaní, bezpečnostné otázky, manažment a komplexné začlenenie digitálnych technológií do vyučovacích hodín s ohľadom na interdisciplinárny prístup.

Kurzy vedené v anglickom jazyku absolvovali okrem našich pedagogických zamestnankýň aj učitelia z Rumunska, Turecka, Chorvátska a Španielska. Účasť na štruktúrovaných  kurzoch bola výbornou príležitosťou  pre rozvoj  osobných odborných kompetencií, budovanie  sebadôvery pri používaní IKT vo vzdelávaní, podporu  inovatívnych a  aktívnych pedagogík reagujúcich na spoločenskú a kultúrnu rôznorodosť.

Mgr. Kurzyszová

• Vzdelávací program Someliér junior

• V termíne od 31. 1. do 2. 2. 2022 sa konal v našej škole vzdelávací program Someliér junior pod záštitou Asociácie someliérov Slovenskej republiky, ktorého sa zúčastnili žiaci I., II. a III. ročníka odboru hotelová akadémia.

• Školenie Wella Professionals

• Dňa 3. 2. 2022 sa na pracovisku praktického vyučovania kaderník konalo školenie pre žiakov 1. a 3. ročníka odboru kaderník a 2. ročníka odboru vlasová kozmetika.

Školenie a prezentácia výrobkov značky Wella Professionals bola zameraná na nové techniky melírovania a farbenia vlasov. Školenie viedol odborný technik Wella p. Lukáš Šebo.

Žiaci si mali možnosť rozšíriť vedomosti a zručnosti v oblasti technologických postupov a technik pri farbení a melírovaní vlasov.

Školenie bolo na vysokej odbornej úrovni s prínosom pre žiačky aj MOV.

Mgr. Mária Trúchla

• Skills Slovakia – Gastro Junior

• Dňa 28. 1. 2022 sa zúčastnila žiačka učebného odboru cukrár súťaže Skills Slovakia – Gastro Junior v Piešťanoch. Súťažnou úlohou bolo pripraviť 6 porcií moderného múčnika – Tartaletka.

Súťažný múčnik Mätovo-pomarančovú tartaletku pripravila žiačka II. C triedy Valentína Fuňáková. Umiestnila sa na 6. mieste, ktoré nám zabezpečilo postup do celoslovenskej finálovej súťaže, konanej v Bratislave.

V súťaži sa hodnotila originalita, nápaditosť, precíznosť, používanie moderných prvkov, viacerých technológií zdobenia, moderné trendy, vhodné farebné doladenie, jednotlivé detaily, celkový dojem, čistota prevedenia, prezentácia a korešpondencia s názvom.

Žiačky na súťaž pripravovali MOV  Mgr. Jana Pišteková, Dana Dolečková.